Kampeerders schrijven geschiedenis

Camping Houtum viert haar 50-jarig jubileum, een bijzonder moment om stil te staan bij de geschiedenis en de mensen die deze plek zo speciaal maken. Al een halve eeuw lang komen kampeerders hier samen – gezinnen, vrienden, natuurliefhebbers – ieder met hun eigen herinneringen en verhalen. Sommigen groeiden hier op, anderen vonden er rust of vriendschap, en velen komen nog steeds terug, jaar na jaar.

Wat ooit begon als een eenvoudige kampeerplek in het hart van Kasterlee, is uitgegroeid tot een vertrouwde omgeving waar generaties elkaar ontmoeten en kleine momenten uitgroeien tot dierbare herinneringen. Hier is ruimte om te ontspannen, te ontdekken en even los te komen van de dagelijkse routine.

In dit artikel kijken we terug op 50 jaar Camping Houtum, verteld door de kampeerders zelf. Wat bracht hen hier?

Welkom op Camping Houtum

Wat maakte hun verblijf zo speciaal? En waarom blijft deze plek, ondanks de jaren, voor zoveel mensen als een tweede thuis voelen?

De eerste keer naar Camping Houtum…

De charme van Camping Houtum heeft al vele harten veroverd, vaak vanaf het allereerste bezoek.

Jacques en Annie, die al sinds de opening in 1974 vaste kampeerders zijn, beschouwen de camping als een constante in hun leven: “De camping groeide, maar de charme bleef.”

In 1974 sloten de ouders van Linda Crauwels zich aan bij familie en vrienden op de camping. Wat begon met een trekcaravan werd al snel een vaste stek. Familie en vrienden volgden en elk weekend werd een gezellige bijeenkomst, met spelende kinderen, lange avonden en samenzijn. Mijn schoonouders Swa en Maria kwamen later ook naar Houtum, en zo werd het een echte familietraditie. Onze zoon Wesley groeide hier op, leerde fietsen, klimmen en zwemmen, en beleefde zorgeloze zomers vol avontuur.

Ook Paul en Linda begonnen hun avontuur hier al in 1976: "We kwamen met ons eerste kind om te genieten van de natuur. Ieder weekend keken we uit naar het verblijf hier."

Ludo en Monique kwamen in 1981 via een sportdag die werd georganiseerd op de camping. "Wij speelden volleybal en werden door Staf Schenkels en Lisette gevraagd om met onze ploeg mee te doen. Het leek ons leuk om ons kleine tentje mee te nemen. Er stond een stacaravan te koop in ‘de Keizerlei’. Na één dag nadenken hebben wij deze gekocht en kijk, we staan hier nog steeds."

Welkom in Kasterlee bord

Eric en Viviane verbleven tussen 1978 en 1987 in een stacaravan en kwamen na een lange pauze in 2020 terug, nu met een trekcaravan en een seizoensplaats.

Dirk en Hadewijch delen een ander verhaal: "Onze eerste keer was in 2003, toen onze jongste dochter nog een baby was. Onze ouders kwamen hier al veel langer en nu is het een plek geworden waar familie en kennissen samenkomen."

Camping Houtum vroeger

Voor families zoals die van Guy Walravens was het liefde op het eerste gezicht: “De locatie en familiale sfeer trokken ons meteen over de streep.” Dana deelt een bijzonder verhaal over haar moeder: “Ze zei altijd dat ze ooit een caravan op Houtum wilde, ook al was ze hier nog nooit geweest. En zo geschiedde.” Jasna Steenacker ontdekte de camping bij toeval: “De eerste keer kwamen we met een camper en vrienden om tot rust te komen. Sindsdien voelt het als thuiskomen op vakantie.”

Van eerste bezoek tot vaste kampeerder...

Marcel en Ann kwamen aanvankelijk kijken voor een plekje voor hun trekcaravan, maar kochten diezelfde dag nog een stacaravan. "Onze woning is hierdoor een tweede thuis geworden. We zijn hier heel graag en ieder seizoen heeft zijn eigen charmes." 

Peggy en Ronny kwamen twee jaar geleden voor het eerst en noemen het inmiddels “ons sta-caravanprojectje”. Tania vertelt: “Onze eerste vakantie hier was in de winter. Het was koud, we stonden alleen, maar we genoten zo van de rust.”

Camping Houtum vroeger

Wat is er in deze 50 jaar veranderd aan de camping?

In vijf decennia heeft Camping Houtum zich ontwikkeld van een eenvoudige kampeerplek tot een moderne bestemming, zonder de verbinding met haar roots te verliezen. Veel gasten noemen het verbeterde sanitair als een van de grootste pluspunten. Guy Walravens zegt: Het sanitair is echt top, altijd schoon en goed onderhouden.”

Marc, die in 1981 voor het eerst naar de camping kwam, merkt op dat er een vergrijzing heeft plaatsgevonden. “Denk bijvoorbeeld aan ‘Spel Zonder Grenzen’ of de jaarlijkse voetbaltornooien. Dit is waarschijnlijk ook de reden waarom actievere activiteiten zijn ingeruild voor wat rustigere.”

Kampeerders zien duidelijk hoe de camping is meegegaan met de tijd. Het sanitair, de technologische veranderingen en de opkomst van stacaravans zijn veelgenoemde ontwikkelingen. Rita merkt op dat het terrein steeds verzorgder wordt, terwijl Eric en Viviane de invloed van technologie benoemen. Ludo vult aan: “Vroeger werden mededelingen per straat met een megafoon afgeroepen, nu gaat alles via de smartphone. Dat laat zien hoe de camping met zijn tijd meegaat.”

A. Kerhove vertelt: Het is meer dan twintig jaar geleden dat ik zelf als kind op de camping verbleef. Wij waren er nu twee nachtjes met mijn eigen gezin. Voortreffelijke ontvangst, prima en propere sanitaire voorzieningen en natuurlijk het speelplein van Domein De Putten voor ons zoontje. Na twintig jaar is er natuurlijk wel het nodige veranderd, maar het voldeed nog volledig aan mijn goede herinneringen."

Naast de technologische vooruitgang hebben de speeltuin en het terras van Café de Congé een enorme upgrade gekregen, wat voor gezinnen zoals die van Rita een groot verschil maakt. Toch benadrukken kampeerders dat de kern van Camping Houtum altijd behouden is gebleven: de natuur en de gemoedelijke sfeer.

Wat zouden jullie nooit willen zien veranderen aan de camping?

De kracht van Camping Houtum zit volgens velen in de unieke balans tussen modern gemak en een warme, huiselijke sfeer. “Het ‘familiale’ gevoel zit in alles,” zegt Guy. De medewerkers hebben duidelijk plezier in hun werk en dat merk je als gast.”

Marcel en Ann benadrukken: “Het voelt hier als één grote familie. Dat mogen ze nooit verliezen.” Ook tradities zoals het dagelijks ophalen van verse broodjes zijn voor velen onmisbaar. Ludo en Monique vinden dat deze eenvoudige gewoontes de camping haar charme geven: “Het is die combinatie van kleine dingen die de camping zo’n bijzondere plek maakt.”

Mooie tradities en herinneringen

Voor veel families is Camping Houtum een plek waar tradities worden gekoesterd en nieuwe herinneringen ontstaan. De familie Beirinckx vertelt: “Onze jaarlijkse familiebijeenkomst op de camping is een vaste waarde geworden. Met kinderen en kleinkinderen genieten we van kajakken op de Kleine Nete, wandelingen en barbecues bij de caravan.”

Linda Crauwels vertelt: "Jarenlang hebben we hier samen met familie en vrienden de sfeer van de camping beleefd. Van volksspelen en bingoavonden tot optredens in “De Putten” en kaartspelletjes in de voortent. Pinksteren brachten we door op een andere camping in Luxemburg, maar Houtum bleef altijd thuiskomen.

Wat me altijd is bijgebleven, zijn de spontane momenten: samen fietsen, barbecues, avondjes rond het kampvuur, en de hartelijke sfeer met buren en vrienden zoals Juul en Chris, Jacques en Annie, Martha en Willy, Linda en Jo, en Paul en Jenny."

Eric en Viviane hebben een mooie verzameling herinneringen opgebouwd, zoals paaseieren zoeken, bingo en fietstochten. Rita sluit elk seizoen af met een gezamenlijke BBQ. Ludo en Monique herinneren zich de spontane playbackshows: “Wat begon met kinderen die hun ouders uitnodigden om te kijken, groeide uit tot een jaarlijks hoogtepunt waar jong en oud aan deelnamen.”

Marc voegt eraan toe: “Een hapje en een drankje, te gepasten tijde met medekampeerders van al jaren, is onbetaalbaar. Net zoals de vaste evenementen zoals het mosselfeest en de petanquewedstrijd op 21 juli.”

Jacques en Annie: 50 jaar trouwe gasten

Jacques en Annie zijn sinds de opening in 1973 vaste gasten. Hun verhalen over vroeger, van de dagen van eenvoudige tentjes tot de moderne camping van nu, zijn een inspiratie voor iedereen. Jacques vertelt: “We hebben hier zoveel mooie herinneringen opgebouwd. Het voelt alsof we zelf deel zijn van de geschiedenis.” In 2024 werden Jacques en Annie zelfs gehuldigd in het Gouden Boek van Kasterlee voor hun 50 jaar trouwe aanwezigheid.

Een tweede thuis met een rijke geschiedenis

Camping Houtum is meer dan een vakantiebestemming. Het is een plek waar generaties herinneringen delen, tradities opbouwen en samen genieten van alles wat Kasterlee te bieden heeft. Ondanks de modernisering blijft de ziel van de camping onveranderd: de warme, huiselijke sfeer waar iedereen zich welkom voelt.

Voor Linda Crauwels blijft Camping Houtum altijd een beetje thuiskomen. Ze schrijft: of het nu is om een weekend te ontspannen, een fietsvakantie te plannen of met de kleinkinderen in de speeltuin te spelen, het gevoel blijft hetzelfde. Samen herinneringen maken, net zoals vroeger.

Zo sluiten we de herfst af met pompoenen van De Pompoenerie, zomerse dagen brengen we door met de kleinkinderen die ravotten bij Domein de Putten, we genieten van het jaarlijkse ontbijt in de Congé en trekken samen op pad voor een fotozoektocht. Dat zijn de momenten die het kampeerleven zo speciaal maken. Wij hopen hier nog lang te kunnen genieten van alles wat Camping Houtum te bieden heeft.

Met dank aan alle kampeerders die hun verhalen, tradities en herinneringen hebben gedeeld. Samen maken we van dit 50-jarig jubileum een feest dat de rijke geschiedenis van Camping Houtum eer aandoet. Op naar de volgende 50 jaar vol warmte, rust en verbondenheid! 🌟

Bedankt voor het lezen! We hopen dat je het artikel interessant vond. Heb je leuke tips of nieuwe onderwerpen voor ons? Deel ze gerust met ons en volg ons op Instagram voor nog meer updates.

Zoek je inspiratie voor een ontspannen kampeervakantie of leuke activiteiten in Kasterlee? Lees onze blog voor tips over het leven op Camping Houtum en in de omgeving. Heb je zelf ideeën of mis je iets? Stuur ons een mailtje via info@campinghoutum.be.

Volg ons op social media voor updates en een kijkje achter de schermen! 😊

2 reacties op “Kampeerders schrijven geschiedenis”

Heel leuk om te lezen, deze persoonlijke ervaringen van iedereen…wij zijn hier nog maar pas op de camping en waren heel snel “gepakt” door het “Houtum-virus”…eens je het hebt, laat het je niet meer los…

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *