Soms heb je geen planning nodig om een perfecte dag te beleven. Alleen frisse lucht, kabbelend water en het gevoel dat je even nergens moet zijn. Op Camping Houtum in Kasterlee ligt de Kleine Nete letterlijk achter je kampeerplaats. Je hoeft alleen maar op te staan, je wandelschoenen aan te trekken — of je kajak in te stappen.
Je wandelt langs het pad achter de camping en hoort het water al zachtjes stromen. Misschien zie je in de verte iemand voorbijglijden in een kajak. Misschien ben jij vandaag degene die het water opgaat. Zonder haast. Zonder drukte. Gewoon op jouw tempo.
Kajakken op de Kleine Nete past perfect bij het buitenleven in De Kempen, in het groene hart van België (Vlaanderen). Hier combineer je actie met rust, natuur met comfort.
In dit artikel ga je meer lezen over kajakken op de Kleine Nete, de routes, de verschillende verhuurmogelijkheden en waarom Camping Houtum de ideale uitvalsbasis is voor jouw avontuur op het water.
De Kleine Nete: kronkelen door De Kempen
De Kleine Nete slingert door De Kempen en stroomt pal achter Camping Houtum voorbij. Dat maakt onze ligging in Kasterlee zo bijzonder. Je staat ’s ochtends op je kampeerplaats en enkele minuten later bevind je je midden in het groen.
De rivier kronkelt door bossen, langs velden en voorbij rustige plekjes waar je alleen het ruisen van de bomen hoort. Aan beide oevers kan je wandelen of fietsen. Eén kant is deels mountainbikeroute, de andere kant voelt vaak nog stiller aan.
Vlakbij ligt ook de bekende Millekesbrug. Een eenvoudig bruggetje, maar voor veel van onze gasten een vaste halte tijdens hun verblijf. Hier blijf je even staan, kijk je naar het water en besef je hoe eenvoudig genieten kan zijn.
Kom bij ons aanmeren
Ben je een dag op het water en wil je even pauzeren? Kom gerust bij ons aanmeren. Aan de oever van de Kleine Nete, op het domein van Camping Houtum, vind je bij Domein De Putten een eigen aanmeersteiger waar je gemakkelijk kan in- en uitstappen met je kajak.
Leg even aan, strek je benen en geniet van een drankje of een hapje op het terras. Ondertussen kunnen de kinderen zich uitleven in de binnen- en buitenspeeltuin. Zo wordt een tussenstop geen onderbreking, maar een extra moment om samen te genieten.
Hier combineer je water, spelen en ontspannen op één plek. Daarna stap je weer in je kajak en peddel je verder over de Kleine Nete, met nieuwe energie.
Kajak huren in Kasterlee bij de buren
Wil je tijdens je verblijf kajakken op de Kleine Nete? Dan hoef je niet ver te zoeken. Op enkele minuten wandelen van Camping Houtum ligt Eetcafé Netherust.
Hier start het seizoen vanaf 15 maart en kan je kiezen uit verschillende types boten. Kajaks voor één, twee of drie personen. Ook voor gezinnen met kleine kinderen zijn er aangepaste mogelijkheden. Je vaart vanuit Kasterlee richting Retie en keert daarna terug naar het vertrekpunt. Handig, want je hoeft geen shuttle te regelen en wandelt na afloop gewoon terug naar je kampeerplaats.
Naast kajaks kan je hier ook een SUP-board huren. Of je nu kiest voor één uur, twee uur of een halve dag: reddingsvesten zijn inbegrepen en veiligheid staat voorop.

Langere tochten met Kempen Kayaks
Wil je het groter aanpakken? Dan kan je terecht bij Kempen Kayaks. Zij bieden langere trajecten aan richting Lichtaart, Herentals of zelfs Grobbendonk.
Vaak werken ze met een shuttle-service: jij fietst of wandelt naar het vertrekpunt en je fiets staat klaar op je eindpunt. Zo hoef je niet terug te peddelen tegen de stroming in.
Het volledige bevaarbare traject van de Kleine Nete is ongeveer 25 kilometer lang. Je kan dit perfect opsplitsen in kortere stukken. Ideaal voor wie een volledige dag op het water wil doorbrengen en de natuur van Vlaanderen op een andere manier wil ontdekken.
Voor wie is kajakken geschikt?
De Kleine Nete is geen wilde bergrivier. Het water is rustig en toegankelijk. Daardoor is kajakken op de Kleine Nete ideaal voor beginners én gezinnen.
Je bepaalt zelf het tempo. Even aanleggen langs de kant? Dat kan. Even stil blijven drijven en luisteren naar de vogels? Dat hoort erbij. Hier draait het niet om snelheid, maar om beleving.
Let wel: bij langdurige droogte kan het waterpeil te laag staan en kan varen tijdelijk niet toegestaan zijn. De natuur bepaalt het ritme — en dat past eigenlijk perfect bij de sfeer van Camping Houtum.
Combineer actie met rust op Camping Houtum
Na een paar uur peddelen wandel je terug langs het pad achter de camping. Je voelt dat je spieren gewerkt hebben, maar vooral dat je hoofd leeg is.
Op Camping Houtum wacht je eigen plekje op je. Misschien een terras bij je accommodatie, een stoel naast je caravan. Of een drankje bij Café de Congé, waar je nog even nageniet van je tocht.
Dat is het mooie van verblijven in Kasterlee, in het hart van De Kempen. Je combineert moeiteloos avontuur met comfort. Actie met rust. Buitenleven met persoonlijke gastvrijheid.
Kajakken op de Kleine Nete is één van die activiteiten die perfect past bij een verblijf in Kasterlee, in het groene hart van België. Het water, de rust en het kabbelende ritme van de rivier zorgen ervoor dat je even helemaal loskomt van de dagelijkse drukte.
En het mooiste? Je verblijft op wandelafstand van dit alles, op Camping Houtum. Geen gedoe met parkeren of lange verplaatsingen. Gewoon vanuit je tent, caravan of accommodatie het avontuur tegemoet.
Wil jij de Kleine Nete zelf ontdekken vanaf het water? Kom ook kamperen in Kasterlee.
Bedankt voor het lezen! We hopen dat je het artikel interessant vond. Heb je leuke tips of nieuwe onderwerpen voor ons? Deel ze gerust met ons en volg ons op Instagram voor nog meer updates.
Zoek je inspiratie voor een ontspannen kampeervakantie of leuke activiteiten in Kasterlee? Lees onze blog voor tips over het leven op Camping Houtum en in de omgeving. Heb je zelf ideeën of mis je iets? Stuur ons een mailtje via info@campinghoutum.be.
Volg ons op social media voor updates en een kijkje achter de schermen!
FAQ - Veelgestelde vragen over overnachten bij Camping Houtum
Op Camping Houtum heb je keuze uit verschillende kampeerplaatsen.
We hebben 30 basis kampeerplaatsen van 100 m² op één groot veld. Hier staan de elektriciteitspalen gedeeld met de buren, telkens voorzien van 10 ampère (ongeveer 2000 watt). De paal kan tot 20 meter verder staan, dus daar hou je best rekening mee.
Daarnaast hebben we 11 comfortplaatsen. Dat zijn onze grootste plaatsen, met een minimale lengte van 15 meter. Hier heb je water en elektriciteit rechtstreeks op je eigen plaats, een haagje en boom als afbakening én een groot stuk kunstgras zodat je altijd droog uitstapt.
Verder zijn er ook 6 verharde camperplaatsen, het hele jaar toegankelijk, voorzien van water en elektriciteit. In de winter kan je enkel op deze verharde plaatsen kamperen.
Ja. Naast onze toeristische kampeerplaatsen en jaarplaatsen hebben we zeven verhuuraccommodaties, onderverdeeld in vijf types.
Je kan logeren in onder andere:
- Lijsterbes (2 personen – cabin – 10 m²)
- Witte Linde (4 personen – tiny house – 24 m²)
- Populier (4 personen – tiny house – 25 m²)
- Grote Eik (6 personen – chalet – 47 m²)
- Zilver Berk (6 personen – chalet – 45 m²)
- Wilg (4 personen – safaritent – 40 m²)
- Hoogstam (4 personen – tipitent – 20 m²)
Onze accommodaties zijn volledig uitgerust. Bed- en badlinnen zijn inbegrepen, er is keukenmateriaal aanwezig en bij aankomst ontvang je een infobrochure over de camping en de omgeving. Je hoeft dus enkel je koffer mee te brengen.
Al onze gasten die komen kamperen op een kampeerplaats zijn van harte welkom vanaf 13.00 uur. Op de dag van vertrek mag je blijven tot 12.00 uur.
Heb je een verhuur accommodatie gereserveerd? Dan kan je inchecken vanaf 15.00 uur en vragen we om uit te checken vóór 11.00 uur. Zo krijgen onze poetshelden en de receptie voldoende tijd om alles weer netjes klaar te maken voor de volgende gasten.
Vroeger aankomen of langer blijven kan soms, maar dat kunnen we nooit op voorhand garanderen. Iedere gast heeft recht op zijn volledige verblijfsduur. Wil je zeker zijn van extra tijd? Dan boek je best een extra nacht.
Ja, dat kan zeker. Als gast van Camping Houtum sta je zo aan het water. Tussen onze camping en Domein de Putten vind je een steiger waar je gemakkelijk de Kleine Nete op kunt gaan. Let er wel op dat je enkel gebruikmaakt van dit soort officiële in- en uitstapplaatsen om de natuur en de kwetsbare oevers te beschermen.
De Kleine Nete is een zeer rustige rivier met weinig stroming. Op de meeste plaatsen is het water niet erg diep. Dit maakt het de ideale rivier voor beginners en gezinnen met kinderen. Reddingsvesten zijn echter altijd verplicht en worden door de verhuurders voorzien.



